środa, 21 sierpnia 2013

Siemię lniane i oliwka

Czy chciałybyście mieć miękkie i nawilżone włosy? Żaden problem, trochę systematyczności i domowych przepisów a wszystko jest do zrobienia :)


Od jakiegoś czasu stosuję siemię lniane na włosy. Sprawia one, że włoski są bardzo miękkie i wygładzone. To jedna z niewielu naturalnych rzeczy które wprowadziły pozytywne zmiany w moje włosy i to za tak niską cenę! Sama od siebie dodaję jeszcze oliwkę dla dzieci (może być oliwa z oliwek), jednak nie jest to konieczne. Poniżej przedstawiam Wam, jak sporządzić taką miksturę. Miłej lekturki :)


Potrzebne Nam będą:


cena: ok 3/4 złote


cena: ok 12 złotych
(teraz w Rossmanie jest na przecenie za 8 złotych)
 


Pierwszym krokiem, jest zagotowanie wody w garnku. Ja zazwyczaj gotuję ok 0,5 l. ponieważ robię sobie tę maskę na kilka aplikacji.

Kiedy woda jest już zagotowana, dosypujemy siemienia. Ja dodaję ok 4 stołowe łyżki. Zależy to jednak od ilości wody, którą gotujemy.
Po kilku minutach dodaję 3 stołowe łyżki oliwki dla dzieci. Wszystko starannie mieszam.
Całość gotuję przeciętnie 15/20 minut.

Następnie odcedzam siemię od zawiesiny. Trzeba jednak robić to od razu, gdy wszystko jest jeszcze gorące ponieważ im później się za to weźmiemy, tym trudniej będzie oddzielić ziarenka od gęstej masy.
Po wystygnięciu aplikujemy maseczkę na włosy lub wstawiamy do lodówki. Można ją w niej przechowywać do 2 tygodni.  Masa powinna wyglądać mniej więcej tak:

  Maseczkę trzymamy na włosach min. 30 minut. Im dłużej tym lepiej :)
Wszelki kontakt można uzyskać ze mną tutaj:


truskawkowykoktail@o2.pl


2 komentarze:

  1. Już nie raz słyszałam o takiej masce z siemienia lnianego, ale jeszcze nie wypróbowałam. Koniecznie muszę to nadrobić :) Dzięki za przypomnienie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. no proszę, super pomysł ;)

    OdpowiedzUsuń